RMS04FT2550
MFR.Part #
RMS04FT2550
JLCPCB Part #
C208843
Description
-55℃~+155℃ 255Ω 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS