STP10N95K5
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
STP10N95K5
JLCPCB Part #
C472613
Package
TO-220
Description
-55℃~+150℃ 0.6pF 1 N-channel 130W 22nC@760V 3V 630pF 800mΩ@10V 8A 950V TO-220 MOSFETs ROHS