STN3N40K3
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
STN3N40K3
JLCPCB Part #
C128261
Package
SOT-223
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.8A 11nC@10V 165pF 17pF 3.3W 3.4Ω@10V 3pF 4.5V 400V N-Channel SOT-223 MOSFETs ROHS