SMBJ15A-TR
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMBJ15A-TR
JLCPCB Part #
C283618
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 15V 16.7V 200nA 24.4V 25.1A 600W IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5 TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS