SMAJ170A-TR
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMAJ170A-TR
JLCPCB Part #
C132949
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 170V 199V 1uA 2.3kW@8/20us 353V 6.5A@8/20us IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5 TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS