STM32L073VBT6
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
STM32L073VBT6
JLCPCB Part #
C1338991
Package
LQFP-100(14x14)
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~3.6V 128KB 12bit 12bit 20KB 32 Bit 32MHz 6KB 84 ARM Cortex-M0+ Built-in FLASH LQFP-100(14x14) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS