SMA6F33AY
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMA6F33AY
JLCPCB Part #
C3703808
Package
SMA-flat
Description
-55℃~+175℃ 11.8A 200nA 33V 36.7V 53.3V 600W IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMA-flat ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS