SMA6F36AY
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMA6F36AY
JLCPCB Part #
C3707509
Package
SMA-flat
Description
36V 40V 52A@8/20us 600W 76V TVS SMA-flat ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS