SMA6F130A
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMA6F130A
JLCPCB Part #
C1977119
Package
SMA-flat
Description
-55℃~+175℃ 130V 144V 200nA 209V 3A 600W IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMA-flat ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS