SMA6F24A
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMA6F24A
JLCPCB Part #
C1975957
Package
SMA-flat
Description
-55℃~+175℃ 16A 200nA 24V 26.7V 38.9V 4kW@8/20us IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMA-flat ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS