SMA6F170A
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMA6F170A
JLCPCB Part #
C3709971
Package
SMA-flat
Description
-55℃~+175℃ 170V 190V 2.2A 200nA 275V 600W IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SMA-flat ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS