SGM2007-3.3XN5/TR
Extended
Manufacturer
SGMICRO
MFR.Part #
SGM2007-3.3XN5/TR
JLCPCB Part #
C193687
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃ 1 200uA 3.3V 300mA 300mV@(300mA) 30uVrms 5.5V 73dB@(1KHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS