SGM2036S-1.2XXDH4G/TR
MFR.Part #
SGM2036S-1.2XXDH4G/TR
JLCPCB Part #
C5152986
Package
XTDFN-4L(1x1)
Description
-40℃~+85℃ 1 1.2V 20uA 300mA 5.5V Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive XTDFN-4L(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS