SGM2217-3.3XOA3G/TR
MFR.Part #
SGM2217-3.3XOA3G/TR
JLCPCB Part #
C5152872
Package
TO-263-3A
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.55V@(1.5A) 1.5A 3.3V 30V 5mA 64dB@(120Hz) Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-263-3A Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS