SGM2036S-1.3XXDH4G/TR
MFR.Part #
SGM2036S-1.3XXDH4G/TR
JLCPCB Part #
C5152988
Package
XTDFN-4L(1x1)
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.3V 200uVrms 20uA 300mA 5.5V 590mV@(300mA) 75dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive XTDFN-4L(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS