SGM2036S-1.5XXDH4G/TR
MFR.Part #
SGM2036S-1.5XXDH4G/TR
JLCPCB Part #
C5152989
Package
XTDFN-4L(1x1)
Description
-40℃~+85℃ 1 1.5V 20uA 300mA 5.5V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive XTDFN-4L(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS