CB10JB40R0
MFR.Part #
CB10JB40R0
JLCPCB Part #
C6143631
Package
Plugin,48x9.5mm
Description
-55℃~+275℃ 10W 40Ω Wirewound Resistor ±200ppm/℃ ±5% Plugin,48x9.5mm Through Hole Resistors ROHS