SMCJ170A
Extended
Manufacturer
SCME
MFR.Part #
SMCJ170A
JLCPCB Part #
C7494675
Package
DO-214AB
Description
-55℃~+150℃ 1 1.5kW 170V 1uA 275V 5.5A TVS Unidirectional DO-214AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS