6.3YXS18000MEFC18X35.5
MFR.Part #
6.3YXS18000MEFC18X35.5
JLCPCB Part #
C5115438
Package
Plugin,D18xL35.5mm
Description
-40℃~+105℃ 18000uF 18mm 2.996A@120Hz 35.5mm 6.3V 6000hrs@105℃ 7.5mm ±20% 插件,D18xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS