6.3YXG1800MEFC12.5X16
MFR.Part #
6.3YXG1800MEFC12.5X16
JLCPCB Part #
C1596092
Package
Plugin,D12.5xL16mm
Description
-40℃~+105℃ 1.45A@100kHz 12.5mm 16mm 1800uF 5mm 6.3V 6000hrs@105℃ ±20% 插件,D12.5xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS