6.3SEV22M4X5.5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
6.3SEV22M4X5.5
JLCPCB Part #
C108847
Package
SMD,D4xL5.5mm
Description
-40℃~+85℃ 2000hrs@85℃ 22uF 29mA@120Hz 4mm 5.5mm 6.3V ±20% SMD,D4xL5.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS