63ZL1000MEFCGC16X35.5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
63ZL1000MEFCGC16X35.5
JLCPCB Part #
C6402357
Package
Plugin,D16xL35.5mm
Description
1000uF 16mm 35.5mm 63V ±20% Plugin,D16xL35.5mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS