6.3YXG1000MEFCT78X16
MFR.Part #
6.3YXG1000MEFCT78X16
JLCPCB Part #
C1668932
Package
Plugin,D8xL16mm
Description
-40℃~+105℃ 1000uF 16mm 3.5mm 4000hrs@105℃ 504mA@120Hz 6.3V 87mΩ 8mm ±20% 插件,D8xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS