63LSQ15000MEFC36X98
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
63LSQ15000MEFC36X98
JLCPCB Part #
C5911672
Package
Bolt,D36xL98mm
Description
15000uF 36mm 63V 98mm ±20% Bolt,D36xL98mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS