50WA1000MEFCGC16X20
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
50WA1000MEFCGC16X20
JLCPCB Part #
C1599025
Package
Plugin,D16xL20mm
Description
-25℃~+85℃ 1.05A@120Hz 1000uF 16mm 2000hrs@85℃ 20mm 50V 7.5mm ±20% 插件,D16xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS