50NSEV4.7M6.3X5.5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
50NSEV4.7M6.3X5.5
JLCPCB Part #
C3829666
Package
SMD,D6.3xL5.5mm
Description
-40℃~+85℃ 2000hrs@85℃ 20mA@120Hz 4.7uF 5.5mm 50V 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS