50JGV100M10X10.5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
50JGV100M10X10.5
JLCPCB Part #
C2164354
Package
SMD,D10xL10.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 100uF 10mm 2000hrs@105℃ 315mA@120Hz 50V ±20% SMD,D10xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS