450HFG560MBN35X60
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
450HFG560MBN35X60
JLCPCB Part #
C6091053
Package
Plugin,D35xL60mm
Description
-25℃~+105℃ 22.5mm 3.3A@120Hz 35mm 450V 5000hrs@105℃ 560uF 60mm ±20% Plugin,D35xL60mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS