250BXC33MEFCG412.5X16
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
250BXC33MEFCG412.5X16
JLCPCB Part #
C1600488
Package
Plugin,D12.5xL16mm
Description
-25℃~+105℃ 12.5mm 12000hrs@105℃ 16mm 250V 304mA@120Hz 33uF 5mm ±20% 插件,D12.5xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS