400USC470MEFCSN35X40
MFR.Part #
400USC470MEFCSN35X40
JLCPCB Part #
C6682668
Package
Plugin,D35xL40mm
Description
-25℃~+85℃ 10mm 2.54A@120Hz 3000hrs@85℃ 35mm 400V 40mm 470uF ±20% Plugin,D35xL40mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS