400CFX6.8MEFCT810X16
MFR.Part #
400CFX6.8MEFCT810X16
JLCPCB Part #
C5500519
Package
Plugin,D10xL16mm
Description
-25℃~+105℃ 10mm 16mm 400V 5000hrs@105℃ 6.8uF ±20% Plugin,D10xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS