35YXS2700MEFC16X31.5
MFR.Part #
35YXS2700MEFC16X31.5
JLCPCB Part #
C5114855
Package
Plugin,D16xL31.5mm
Description
-40℃~+105℃ 16mm 2.527A@120Hz 2700uF 31.5mm 35V 6000hrs@105℃ 7.5mm ±20% 插件,D16xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS