35WXA680MEFCG412.5X16
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
35WXA680MEFCG412.5X16
JLCPCB Part #
C1595946
Package
Plugin,D12.5xL16mm
Description
-25℃~+125℃ 12.5mm 16mm 2000hrs@105℃ 35V 5mm 680uF 768mA@10kHz ±20% Plugin,D12.5xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS