35SKV10M5X5.5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
35SKV10M5X5.5
JLCPCB Part #
C1984858
Package
SMD,D5xL5.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 10uF 24mA@120Hz 35V 5.5mm 5mm ±20% SMD,D5xL5.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS