350MXC120MEFC20X35
MFR.Part #
350MXC120MEFC20X35
JLCPCB Part #
C5503735
Package
Plugin,D20xL35mm
Description
-25℃~+105℃ 10mm 120uF 20mm 3000hrs@105℃ 350V 35mm 700mA@120Hz ±20% Plugin,D20xL35mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS