350LSU2200MEFC51X118
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
350LSU2200MEFC51X118
JLCPCB Part #
C5503734
Package
Bolt,D51xL118mm
Description
118mm 2200uF 350V 51mm ±20% Bolt,D51xL118mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS