350CFX10MEFCT810X20
MFR.Part #
350CFX10MEFCT810X20
JLCPCB Part #
C1596399
Package
Plugin,D10xL20mm
Description
-25℃~+105℃ 10mm 10uF 20mm 350V 5000hrs@105℃ 5mm 84mA@120Hz ±20% Plugin,D10xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS