25ZL1500MEFCG412.5X25
MFR.Part #
25ZL1500MEFCG412.5X25
JLCPCB Part #
C1596247
Package
Plugin,D12.5xL25mm
Description
-40℃~+105℃ 1.662A@120Hz 12.5mm 1500uF 18mΩ 25V 25mm 5000hrs@105℃ 5mm ±20% Plugin,D12.5xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS