16YXH6800MEFCGC16X40
MFR.Part #
16YXH6800MEFCGC16X40
JLCPCB Part #
C1600018
Package
Plugin,D16xL40mm
Description
-40℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 13mΩ 16V 16mm 2.856A@120Hz 40mm 6800uF 7.5mm ±20% 插件,D16xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS