100YXG560MEFCGC16X40
MFR.Part #
100YXG560MEFCGC16X40
JLCPCB Part #
C1606075
Package
Plugin,D16xL40mm
Description
-40℃~+105℃ 100V 16mm 2.02A@100kHz 40mm 560uF 6000hrs@105℃ 7.5mm ±20% 插件,D16xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS