16YXH2700MEFC12.5X30
MFR.Part #
16YXH2700MEFC12.5X30
JLCPCB Part #
C1668339
Package
Plugin,D12.5xL30mm
Description
-40℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 12.5mm 16V 2.65A@100kHz 2700uF 30mm 5mm ±20% 插件,D12.5xL30mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS