16YK330M8X11.5
MFR.Part #
16YK330M8X11.5
JLCPCB Part #
C6366147
Package
Plugin,D8xL11.5mm
Description
-25℃~+85℃ 11.5mm 16V 330uF 8mm ±20% Plugin,D8xL11.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS