350LSG4700MNB64X139
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
350LSG4700MNB64X139
JLCPCB Part #
C1591901
Package
Bolt,D64xL139mm
Description
-25℃~+105℃ 10.2A@120Hz 139mm 28.2mm 350V 4700uF 5000hrs@105℃ 64mm ±20% Bolt,D64xL139mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS