16SKV10M4X5.5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
16SKV10M4X5.5
JLCPCB Part #
C2163449
Package
SMD,D4xL5.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 10uF 16V 30mA@10kHz 4mm 5.5mm ±20% SMD,D4xL5.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS