16SEV10M4X5.5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
16SEV10M4X5.5
JLCPCB Part #
C3829121
Package
SMD,D4xL5.5mm
Description
-40℃~+85℃ 10uF 16V 2000hrs@85℃ 25mA@120Hz 4mm 5.5mm ±20% SMD,D4xL5.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS