16PK6800MEFCGC16X25
MFR.Part #
16PK6800MEFCGC16X25
JLCPCB Part #
C1597768
Package
Plugin,D16xL25mm
Description
-25℃~+85℃ 16V 16mm 2.5875A@10kHz 2000hrs@85℃ 25mm 6800uF 7.5mm ±20% 插件,D16xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS