16MXC47000MEFC35X40
MFR.Part #
16MXC47000MEFC35X40
JLCPCB Part #
C3722181
Package
Plugin,D35xL40mm
Description
-25℃~+105℃ 10mm 16V 3000hrs@105℃ 35mm 40mm 47000uF 5.53A@120Hz ±20% 插件,D35xL40mm Horn-Type Electrolytic Capacitors