16LSQ27000MEFC36X50
MFR.Part #
16LSQ27000MEFC36X50
JLCPCB Part #
C1612022
Package
Bolt,D36xL50mm
Description
-40℃~+85℃ 16V 27000uF 3000hrs@85℃ 36mm 5.508A@10kHz 50mm ±20% 螺栓,D36xL50mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS