160USC1000MEFC25X35
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
160USC1000MEFC25X35
JLCPCB Part #
C1611429
Package
Plugin,D25xL35mm
Description
-25℃~+85℃ 1000uF 10mm 160V 25mm 3000hrs@85℃ 35mm 3A@120Hz ±20% 插件,D25xL35mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS