160MXC1800MEFC35X35
MFR.Part #
160MXC1800MEFC35X35
JLCPCB Part #
C1612208
Package
Plugin,D35xL35mm
Description
-25℃~+105℃ 10mm 160V 1800uF 3000hrs@105℃ 35mm 35mm 3A@120Hz ±20% 插件,D35xL35mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS